INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - REAL MADRID 2-1

FOTO Ancelotti începe ca Dan Petrescu și contestă golul anulat de VAR: „Rămânem cu îndoiala”

Barcelona a învins-o pe Real Madrid, scor 2-1, în runda #26 din La Liga. Carlo Ancelotti, antrenorul oaspeților, a făcut referire la final despre golul anulat grupării blanco în minutul 81, când tabela arăta 1-1.

Articol de - Publicat luni, 20 martie 2023 08:50 / Actualizat luni, 20 martie 2023 09:26

Barcelona a învins-o pe Real Madrid, scor 2-1, în runda #26 din La Liga (VIDEO cu golurile). Carlo Ancelotti, antrenorul oaspeților, a făcut referire la final despre golul anulat grupării blanco în minutul 81, când tabela arăta 1-1.

Asensio transformase centrarea lui Carvajal, dar golul ibericului a fost anulat după intervenția VAR pentru un ofsaid milimetric.

„Rămânem cu îndoiala acelui gol care ne-a fost anulat. Aceste partide depind de mici detalii. Rămân cu această îndoială de la golul nostru anulat. Cred că nu este nimic sigur și e dreptul nostru să avem îndoieli”, a spus Ancelotti.

Și Dan Petrescu, antrenorul CFR-ului, a contestat aseară un gol anulat echipei sale de VAR, în remiza cu Rapid, 2-2.

Îi bate peste tot! » Xavi devine coșmarul Realului și l-a egalat pe Guardiola
BARCELONA - REAL MADRID 2-1

Carlo Ancelotti, după Barcelona - Real Madrid 2-1: „Am fi meritat să câștigăm”

„Am făcut un meci bun, am fi meritat să câștigăm. Lăsăm în urmă această partidă cu încrederea că putem încheia bine acest sezon. Duelul a fost echilibrat, noi am riscat și nu ne-a ieșit prea bine.

Vom lupta până la final. Suntem în dezavantaj, însă nu ne gândim la asta. Plecăm supărați de pe Camp Nou, dar cu un moral bun, pentru că am jucat foarte bine. Vom lupta pentru orice trofeu. Singura noastră preocupare este să jucăm cum am făcut-o în această seară, pentru că, dacă vom juca așa, cu siguranță vom câștiga ceva”, a mai precizat antrenorul italian.

Barcelona - Real Madrid / foto: Guliver/Getty Images
Victorie cât un titlu!
+17 FOTO

Real Madrid, la 12 puncte în spatele Barcelonei

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Inter - Juventus, decis de o fază controversată! Cum arată ACUM clasamentul din Serie A
Inter - Juventus
Bayern Munchen se clatină! Bavarezii, întorși de la 1-0 de locul 10 din Bundesliga » Au „picat” pe 2 înaintea derby-ului pentru titlu
LEVERKUSEN - BAYERN MUNCHEN 2-1

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”