INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  VOLYN LUŢK

Eric Bicfalvi, din nou remarcat la Volyn! Fostul stelist a înscris contra lui Metalist Harkov! Echipa sa a pierdut însă, 1-4

Articol de GSP - Publicat vineri, 25 aprilie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 25 aprilie 2014 18:30

Mijlocaşul român al lui Volyn Luţk, Eric Bicfalvi (26 de ani), a înscris unicul gol al echipei sale în înfrîngerea cu Metalist Harkov, scor 1-4. Fostul stelist a punctat cu capul în minutul 92, cînd scorul era deja 0-4.

VEZI AICI VIDEO!

Chiar şi cu o înfrîngere, Volyn nu are emoţii în ceea ce priveşte salvarea de la retrogradare. Pînă la golul lui Bicfalvi, oaspeţii punctaseră de 4 ori prin Gomenyuk (21, 60), Villagra (67) şi killerul lui Dinamo, Cleiton Xavier (79).

Volyn a terminat partida în 10 oameni, portarul Nedilko fiind eliminat în minutul 55. Florentin Matei a fost titular şi el la Volyn, dar a fost schimbat în minutul 70 de Babatunde.

Cei doi români au fost printre cei mai buni jucători ai lui Volyn în această partidă.

4 goluri are Bicfalvi în acest sezon pentru Volyn

Hagi mai face un transfer la Farul » Fostul jucător de la FCSB revine sub comanda „Regelui”
Primul transfer din această vară pentru Dinamo » Semnează un fotbalist român din Germania
Rapid transferă din Liga 2! Dan Șucu aduce „perla” Stelei în Giulești: cât va plăti patronul

„Băi Ianis bă, ăsta e caracter?!” » Sosirea naționalei i-a lăsat cu gust amar pe românii adunați la Wurzburg: „V-au luat banii mințile!”

Și semafoarele sunt LGBT! Ce a văzut GSP la festivalul Pride din München » Dezmăț total, copii aduși la dansuri provocatoare, evenimente sadomaso pe străzi