SPORTURI  »  AUTO  »  FORMULA 1

Vettel a cîştigat cursa din Coreea de Sud » Red Bull cîştigă al doilea titlu consecutiv la constructori

Vettel a cîştigat cursa din Coreea de Sud

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 octombrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 16 octombrie 2011 18:08

Sebastian Vettel a cîştigat Marele Premiu din Coreea de Sud. Lewis Hamilton a terminat pe locul secund, iar Webber pe 3. În spate s-au poziţionat Alonso, Massa, Alguersuari, Rosberg, Buemi si Di Resta. După această cursă, Red-Bull Renault a cîştigat pentru al doilea an consecutv titlu pentru constructori.

- 52/55 Alonso se apropie la o secundă se Button
- 55/55 FINAL de cursă. Vettel castiga in Coreea de Sud in fata lui Hamilton, Webber, Button, Alonso, Massa, Alguersuari, Rosberg, Buemi si Di Resta.

A împărțit vestiarul cu Simona Halep și Sorana Cîrstea și dezvăluie: „Era o tensiune între ele. Atmosferă grea, ulterior am aflat”