Comentarii (31)
nusu_d
nusu_d  •  03 Martie 2012, 14:28
Postat de mdionis pe 02 Martie 2012, 18:51

Froch a fost cel putin de doua ori la podea, o data ca amator in infrangerea in fata lui Manfredo Jr. (KO 2002) si alta data ca profesionist in fata lui J. Taylor (KD repriza a 3a). Bute a incasat un KO ca amator cu Golovkin (un puncher de mare calibru) si un KD cu Andrade din motive ce au de-a face cu pregatirea fizica deficitara, nu cu calitatea boxului practicat. De fiecare data, Bute s-a ridicat prin forte proprii, prima data prea tarziu pentru a evita infrangerea, a doua oara dupa 8 secunde. Pentru clarificari poti consulta cu incredere www.eastsideboxing.com/news.php?p=17659&more=1 .

Nu, de fiecare data a fost out. Si cu Golovkin era out, nu mai putea sa stea in picioare iar cu Andrade la fel abia s-a ridicat sprijinindu-se pe corzi. E slab incasator. De fiecare data cand a fost lovit mai tare a fost out. Norocul lui ca nu prea a luat pumni. Froch nu a fost la podea cu Manfredo, a pierdut prin tko la amatori in picioare. Bute are intr-adevar mai multe calitati decat englezul , viteza, explozie si chiar si deplasarea in ring dar va avea un meci fff greu. Sansele sunt 50%-50%.

saviola2_8
saviola2_8  •  03 Martie 2012, 14:02
Postat de hofer pe 03 Martie 2012, 07:59

O sa vedem noi cat de tare si apasat o sa loveasca "gura sparta" asta.

salut hofer, sa nu ne imbatam cu apa rece, froch e periculos, cel mai greu meci de pana acum pt lucica ,sansele sunt egale mai ales ptr ca boxeaza in anglia, am mare incredere in bute si cred ca pana la urma va castiga meciul dar e clar ca nu va fi usor.

Postat de nusu_d pe 02 Martie 2012, 18:18

Habar nu ai despre ce vorbesti . Froch loveste tare, nu are explozia lui Bute dar loveste apasat. D-aia are si 20 de victorii prin ko. Si in plus este si foarte bun incasator, Bute nu e.

nici bute nu stim cat de bun incasator e, in meciulcu andrade era cazut fizic, nu cred ca din cauza loviturilor, cre`ca nu pregatise meciul cum trebuie, el cu berrio a luat lovituri mai multe decat cu andrade si n`a avut nimic, si berrio e un puncher ca si andrade, nu stim cum incaseaza bute, de cate ori a fost bute la podea, iar incepeti cu un meci de la amatori de acu 15 ani? si cu repriza cu andrade? atata stiti, froch a fost o data la podea la fel si bute la PRO, unde conteaza.PUNCT restu vedem la meci cine ce si cum, apropo bute loveste mai tare decat froch, si nu e opinia mea e a tuturor `cunoscatorilor` vom afla adevarul la ora meciului:P

cosminmihai
cosminmihai  •  02 Martie 2012, 20:21
Postat de nusu_d pe 02 Martie 2012, 18:20

Serios?! de unde stii? Froch a fost o singura data la podea in toata cariera atat de amator cat si de profesionist. Intreaba de cate ori a fost Lucica la podea si cum s-a ridicat. Ramane de vazut.

am vb cu mama omida si mi-a zis ea .. pffff da tu de unde stii ca o ia bute?

mdionis
mdionis  •  02 Martie 2012, 19:04
Postat de mdionis pe 02 Martie 2012, 18:58

In primul meci cu Andrade, chit ca statea prost cu fizicul, Bute l-a dominat net pe mexican in primele 11 reprize. Caderea fizica de pe final nu a fost legata de loviturile incasate ci de epuizarea fortelor. In mod normal, daca niciunul dintre boxeri nu isi va schimba tactica, Bute va castiga net la puncte. Daca Froch va risca sa atace descoperindu-se, e mult mai probabil ca Bute sa il "sanctioneze" inainte ca englezul sa il prinda cu o lovitura decisiva. Pericolul pentru Bute poate veni din cantonarea intr-o tactica insuficient de ofensiva (arbitrii au grija de rest), sau din subestimarea adversarului (asa a incasat Taylor KO-ul pe final de meci castigat).

Imediat dupa ce a urmarit pe viu finala S6, Bute a declarat ca il face KO pe Froch si la el acasa. Bute nu e genul de persoana care sa arunce aiurea cu declaratii belicoase (cum e Froch), e probabil ca si-a studiat cu atentie potentialul adversar cu ochiul profesionistului si ajutorul antrenorului si are deja in minte o strategie care i-ar oferi o buna probabilitate de victorie inainte de limita in fata lui Froch. Insa sunt sigur ca Lucian are in vedere si un "plan B" de 12 reprize in cazul in care Froch se va retrage in aparare prudenta impotriva loviturilor la corp. Ca veni vorba: nu exista un ficat rezistent la lovituri, exista doar ficat suficient de bine acoperit.

mdionis
mdionis  •  02 Martie 2012, 18:58
Postat de nusu_d pe 02 Martie 2012, 18:23

daca Bute nu-l prinde la corp in prima parte a meciului prevad o victorie a lui Froch inainte de limita in reprizele 10-12. Pentru ca Bute fiind slab incasator va ceda fizic in urma loviturilor incasate acumulate. Ceva de genul primului meci cu Andrade. Froch e mult mai tare ca Andrade.

mdionis
mdionis  •  02 Martie 2012, 18:51

mdionis
mdionis  •  02 Martie 2012, 18:34

Froch este in momentul de fata net mai lent decat Bute. Ultima victorie prin KO a lui Froch s-a inregistrat in urma cu 3 ani impotriva lui J. Taylor. Bute are mai multe victorii prin KO decat Froch si un procentaj net superior. Ideea ca Bute nu ar fi un bun incasator este o aberatie care nu se poate sustine cu argumente decente. Vezi urmatorul mesaj.