SPORTURI  »  TENIS  »  US OPEN

Ce nu trebuia să ratezi în meciul Williams-Halep » Punctul fabulos câştigat de Simona pe serviciul Serenei

Articol de GSP - Publicat joi, 08 septembrie 2016 09:59

Serena Williams şi Simona Halep au oferit unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din acest an, în sferturile de la US Open.

Liderul WTA s-a impus greu, scor 6-2, 4-6, 6-3, după un meci tensionat, cu multe schimburi la limită. Halep a avut un joc foarte bun şi i-a pus mari probleme adversarei, reuşind să câştige mai multe mingi importante.

În setul doi, câştigat de Halep, românca a avut o prestaţie excelentă şi a oferit unul dintre cele mai frumoase puncte ale meciului.

Simona a anulat o minge de game a Serenei după un punct în care s-a apărat excelent şi pe care l-a închis graţie unei lovituri de backhand perfecte.

Vezi aici VIDEO

Citeşte şi: Halep simte că a ratat o mare şansă » Primele declarații după înfrângerea cu Williams: "A fost cel mai bun meci făcut împotriva ei!"

„Vă spun secretul, chiar dacă o să mă certe” » Cum s-a salvat Botoșani de la retrogradare, dezvăluirea lui Florescu: „Magia sunt micii cu muștar și pâine”

Mihaela Buzărnescu, fără rezerve la Open GSP: „O singură colegă mi-a dat un mesaj, în tenis trebuie să te păzești de dezamăgiri”

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”