FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO

FOTO şi VIDEO Ionel Dănciulescu, victorie la debutul în antrenorat! Dinamo cîştigă pe terenul lui Gaz Metan, scor 2-1

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 21 noiembrie 2014 22:24

Dinamo se impune cu scorul de 2-1 pe terenul lui Gaz Metan după ce a jucat cu un om în minus mai mult de 20 de minute.

Medieşenii au fost cei care au deschis scorul încă din startul partidei, cînd Cordoş a greşit respingerea unui balon din propriul careu şi Tahar a profitat înscriind cu capul.

"Cîinii" au revenit după 21 de minute de joc prin Boubacar, cel care a reuşit să înscrie din 6 metri primind o pasă de la Cosmin Matei. Scorul final a fost stabilit în partea a doua a meciului.

Bilinski a primit o centrarea de pe partea dreaptă de la Cosmin Matei şi aflat în faţa porţii a îndeplinit o simplă formalitate împingînd mingea în poartă.