Comentarii (300)
samertx
samertx  •  14 Decembrie 2014, 12:51
Postat de adi_stelistul pe 14 Decembrie 2014, 12:42

CEDO nu anuleaza decizii ale justitiei nationale. La CEDO (asa cum spune si numele ei) sunt judecate cazurile de incalcare a drepturilor omului, inclusiv in eventuala lor calitate procesuala, si se dispune repunerea in drepturi si o eventuala despagubire. De exemplu, intr-un caz penal, nu se anuleaza decizia de condamnare penala a inculpatului, dar se poate constata o eventuala nerespectare a drepturilor inculpatului si se poate dispune despagubirea sa sau chiar repunerea pe rol a procesului. Dar procesul penal efectiv nu va fi judecat de CEDO.

CEDO poate anula decizii în orice domeniu, inclusiv pe spețe penale. Nu este un organism viu.))

ando89
ando89  •  14 Decembrie 2014, 12:51
Postat de samertx pe 14 Decembrie 2014, 12:40

Orban nu este tipul ce pune giga de net anual pe cap de purtător la 100 de euroi prin vecini? :))

Moama, daca ar face si la noi asa iese valahu cu armata de clone in strada, ar fi mai ceva decat in Mumia sau Star Wars:))

valassul
valassul  •  14 Decembrie 2014, 12:50
Postat de bvd_magheru pe 14 Decembrie 2014, 12:37

Asta e un lash care a fugit din tzara de frica justitiei . Are pampersi de elefant acum . Un escroc .. Un delipidator . Un evazionist .

Cand o sa ajunga langa Borcea si Netoiu atunci poti guita...pana atunci is doar zvonuri inventate de mitici...vad ca prinde bine si spiritul de turma predomina la voi,sunteti foarte usor de manevrat si spalat pe creier,..nu-i de mirare ca mamaruta,un show cacacios,wow bizz si toate laturile de genul.is in top acolo.

vali_dinamo
vali_dinamo  •  14 Decembrie 2014, 12:49
Postat de adi_stelistul pe 14 Decembrie 2014, 12:33

A, si ai uitat sa-mi spui ca Petofi era sarb si Kossuth slovac, ca din cei 13 generali executati in 1849 la Arad doar 5 erau unguri, s.a.m.d. Asta ca sa "inviorezi" discutia si ca sa ne arati cat de 'telectual esti tu. Nu ca...

Ma doare pe mine undeva de Kosut sau de petofi ala. Dar Bem era etnic polonez.

vali_dinamo
vali_dinamo  •  14 Decembrie 2014, 12:47
Postat de adi_stelistul pe 14 Decembrie 2014, 12:33

A, si ai uitat sa-mi spui ca Petofi era sarb si Kossuth slovac, ca din cei 13 generali executati in 1849 la Arad doar 5 erau unguri, s.a.m.d. Asta ca sa "inviorezi" discutia si ca sa ne arati cat de 'telectual esti tu. Nu ca...

Daca nu te pricepi la istorie, mai bine taci sau apuca-te de ceva mai aproape de nivelul tau intelectual. Am inteles ca idolul tau si-a mai luat niste oi. S-ar putea sa aiba nevoie de niste magari

1349magus
1349magus  •  14 Decembrie 2014, 12:46
Postat de catalin_cj pe 14 Decembrie 2014, 12:42

banuiesc ca daca pe tine , daca aveai bani garla , te urmarea dnaul mergeai si te predai de bunavoie

Mai intai predam toti banii.:)))) Normal ca incercam sa scap. Cine sustine altceva e doar un ipocrit. Comentariul la care mi-ai dat reply era mai asa... bate saua sa priceapa iapa!

bvd_magheru
bvd_magheru  •  14 Decembrie 2014, 12:46
Postat de adi_stelistul pe 14 Decembrie 2014, 12:29

Primeaza fata de ce? Fata de decizia justitiei? Nu.

Ala e un d,,obitoc . In plus este si demagog .

samertx
samertx  •  14 Decembrie 2014, 12:44
Postat de adi_stelistul pe 14 Decembrie 2014, 12:42

CEDO nu anuleaza decizii ale justitiei nationale. La CEDO (asa cum spune si numele ei) sunt judecate cazurile de incalcare a drepturilor omului, inclusiv in eventuala lor calitate procesuala, si se dispune repunerea in drepturi si o eventuala despagubire. De exemplu, intr-un caz penal, nu se anuleaza decizia de condamnare penala a inculpatului, dar se poate constata o eventuala nerespectare a drepturilor inculpatului si se poate dispune despagubirea sa sau chiar repunerea pe rol a procesului. Dar procesul penal efectiv nu va fi judecat de CEDO.

Tu predai mate?

adi_stelistul
adi_stelistul  •  14 Decembrie 2014, 12:42
Postat de samertx pe 14 Decembrie 2014, 12:36

Față de acordurile internaționale, adică deciziile justiției române primează în fața celor europene:)) Doar la CEDO cred că se poate anula o decizie luată de un complet de judecată de la noi.

CEDO nu anuleaza decizii ale justitiei nationale. La CEDO (asa cum spune si numele ei) sunt judecate cazurile de incalcare a drepturilor omului, inclusiv in eventuala lor calitate procesuala, si se dispune repunerea in drepturi si o eventuala despagubire. De exemplu, intr-un caz penal, nu se anuleaza decizia de condamnare penala a inculpatului, dar se poate constata o eventuala nerespectare a drepturilor inculpatului si se poate dispune despagubirea sa sau chiar repunerea pe rol a procesului. Dar procesul penal efectiv nu va fi judecat de CEDO.

catalin_cj
catalin_cj  •  14 Decembrie 2014, 12:42
Postat de 1349magus pe 14 Decembrie 2014, 12:39

E plina lumea de lasi care au fugit din tara. ...dintr-un motiv sau altul.

banuiesc ca daca pe tine , daca aveai bani garla , te urmarea dnaul mergeai si te predai de bunavoie

  • 1
  • •••
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • •••
  • 30
Comentează