FOTBAL  »  LIGA 2  »  PETROLUL - UTA 2-2

Petrolul - UTA 2-2 // VIDEO Ploieștenii urcă pe primul loc al Ligii secunde! Meci cu două penalty-uri și o eliminare

Ciprian Rus
Ciprian Rus

Articol de GSP - Publicat joi, 22 noiembrie 2018 21:40

Petrolul Ploiești și UTA Arad au terminat la egalitate partida de debut a etapei cu numărul 18 din Liga a 2-a, 2-2 (Ștefănescu '12, Arnautu '70 pen. / C. Rus '36 '49).

Gazdele urcat cel puțin provizoriu, pe primul loc al clasamentului ligii secunde.

Partida a început cum nu se poate mai bine, Cătălin Ștefănescu deschizând scorul cu un șut superb în minutul 12.

Marius Antoche a făcut o eroare copilărească în minutul 36, când a comis fault în careu din postură de ultim apărător și a fost eliminat. Ciprian Rus a transformat fără probleme lovitura de la 11 metri. Tot Rus i-a adus pe arădeni în avantaj, la 4 minute de la reluarea primei reprize.

"Găzarii" au beneficiat și ei de un penalty, tranformat de Sergiu Arnăutu în minutul 70.