INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  READING - MANCHESTER UNITED 3-4

Crazyball » Manchester United a învins Reading cu 4-3, toate golurile marcîndu-se în primele 34 de minute

Articol de - Publicat duminica, 02 decembrie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 01 decembrie 2012 22:12

Aseară, au fost 34 de minute fabuloase. Gazdele au condus de două ori, dar au pierdut în faţa "diavolilor"

N-a fost football pe "Madejski". A fost crazyball. Show total, stil Premier League, un meci în care Reading, penultimul loc, se bate cu Man. United ca şi cum ar fi cel puţin Tottenham. Şi pierde după 34 de minute glorioase.

Gazdele au avut 1-0 în minutul 8, Anderson a egalat (13), iar Rooney (16) a transformat penaltyul de 1-2. Apoi, Le Fondre (19) şi Morrison (23) au marcat pentru 3-2. Acelaşi Rooney a făcut 3-3 (30), patru minute mai tîrziu Van Persie înscriind golul decisiv.
Şi acelaşi Van Persie a ratat ocazia partidei (67): cu poarta goală din 4 metri!