Comentarii (34)
 •  26 Aprilie 2009, 19:53

Nicio problema:) Recunosc ca nici eu, desi am vazut meciul live, nu eram pe deplin edificat pana sa vad rezumatul, asta si fiindca faza a fost foarte rapida, unul sau 2 fundasi ai lui Tottenham au ridicat mainile sus in semn de offside, iar televiziunea engleza n-a catadicsit sa dea nicio reluare concludenta cu momentul pasei (in afara celei din spatele portii lui Spurs, inutila insa).

•  26 Aprilie 2009, 19:02

Rose, m-am uitat si ai avut dreptate, Chorluka il lasa pe Berbatov on side. Ce-i corect este corect. Scuzele mele! COYS!

•  26 Aprilie 2009, 18:16

Webb a dat tonul. Restul a venit de la sine. Gomes a facut o prima repriza exceptionala iar in a doua a cazut odata cu ceilalti coechipieri, Spurs stand inca cu increderea labil, dupa un inceput dezastruos de campionat.

•  26 Aprilie 2009, 18:12

Bine o sa ma uit. COYS!

•  26 Aprilie 2009, 16:03

Pasa e a lui Tevez, corectez. Iar jucatorul care il scoate din offside pe Berbatov e Corluka. Nu mi-am dat seama decat dupa ce am privit toata faza, fiindca el e cel care primeste mingea printre picioare de la Rooney la sutul spre poarta. Repet: in partea superioara a ecranului.

•  26 Aprilie 2009, 16:00

Eu iti sugerez sa cauti pe net rezumatul partidei. Il vei gasi pe playmyfootball dot com. Si opreste faza de la golul 2 in momentul in care pleaca pasa (lui Rafael, daca nu ma insel) spre Berbatov. In plan indepartat se vede jucatorul lui Tottenham care il scoate pe bulgar din off-side. Totul este usurat de liniile gazonului de pe Old Trafford. Este evident ca Berbatov NU este in offside. Imi pare rau sa te dezamagesc.

•  26 Aprilie 2009, 15:46

Cata vreme raportul suturilor pe poarta a fost 19-6, n-avea cum sa fie 22-3. Poate 19-3. Golurile nu le-a facut cadou Webb, le-a facut Gomez. Si nu doar primele 2, vreo 4.

•  26 Aprilie 2009, 15:30

M-am linistit, am aflat ca nu din cauza ca Berbatov era in offside s-a dat gol. Asa este si Gomes cu partea lui, adevarat, dar latul cine l-a pus, pana sa se dea golul. Aud? Ala nu face parte din faza, bulgarul, ca fara pasa lui...care va sa zica nu iesea golul. Eu zic ca a trebuia sa fie 22-3, caci poate ca se pune si sutul lui Bent, langa bara, la 4-2. Cam asa arata viata in... Rose, dupa unii. Sincer, MU a meritat pe deplin sa castige, dar fara primele doua goluri facute cadou de Webb...

•  26 Aprilie 2009, 15:09

Probabil ca, in a doua repriza, Webb ar fi dorit sa echilibreze balanta si sa dea si decizii favorabile lui Tottenham. Din pacate n-a avut cum: baietii nu prea au trecut centrul terenului. In repriza a doua, daca posesia a fost 90%-10%, n-as fi surprins. 5-2 e un scor prea bland pentru modul cum s-a jucat. La 10-2 nu s-ar fi suparat nimeni. Ah, si la golul 4 mingea a depasit integral linia portii. Cat despre "off-side-ul" lui Berbatov, nu din off-side s-a dat gol. Gol de portar.

•  26 Aprilie 2009, 15:05