INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INCIDENTE

FOTO Meci suspendat în Ligue 1 » Incident reprobabil în prelungiri! Poliția a arestat deja vinovatul

Meciul dintre Montpellier și Clermont, din runda cu numărul 8 de Ligue 1, a fost întrerupt în minutul 90+2. O petardă aruncată de galeria gazdelor a explodat lângă Mory Diaw (30 de ani). Portarul oaspeților a fost scos pe targă, iar meciul suspendat. +5   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 08 octombrie 2023 19:24 / Actualizat duminica, 08 octombrie 2023 20:03

Meciul dintre Montpellier și Clermont, din runda cu numărul 8 de Ligue 1, a fost întrerupt în minutul 90+2, la scorul de 4-2. O petardă aruncată de galeria gazdelor a explodat lângă Mory Diaw (30 de ani). Portarul oaspeților a fost scos pe targă, iar meciul suspendat.

Montpellier și Clermont au oferit cel mai spectaculos meci al etapei din Ligue 1. Prestația jucătorilor a fost umbrită de evenimentele din prelungiri. O petardă a fost aruncată la un metru de portarul Mory Diaw și a declanșat haosul.

Ce au făcut stranierii în week-end » Adrian Mutu, eliminat în derby-ul din Azerbaidjan! Încă un eșec pentru Neftchi
LIVEBLOG

Montpellier - Clermont, suspendat

Senegalezul s-a prăbușit pe gazon și a fost pe targă. Informații despre starea lui încă nu au apărut.

+1 FOTO

Oficialii partidei au trimis echipele la vestiare. Conform RMC Sports, crainicul arenei a anunțat la scurt timp că „meciul a fost suspendat” și le-a transmis suporterilor să se îndrepte spre ieșire.

Comitetul întrunit de urgență la stadion a hotărât ca partida să fie suspendată definitiv. Cazul va ajunge pe masa Comisiilor Federației. Decizia a fost luată la cererea doctorului lui Clermont. Acesta a transmis că „Diaw a suferit o traumă severă după acel incident”.

Suporterul care a aruncat petarda a fost găsit și reținut de poliție.

Cu victoria pe care ar fi obținut-o astăzi, Montpellier ar fi urcat pe locul 7 în Ligue 1. Clermont este ultima, cu doar 2 puncte obținute în primele 7 runde.

Căpitanul echipei din prima ligă israeliană s-a înrolat și vrea să lupte împotriva Hamas!

Erik Ten Hag a explicat de ce l-a schimbat pe Casemiro la pauză: „Am vrut să văd mai mult fotbal din partea echipei”

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring