INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  GAZ METAN - KUPS, JOI, ORA 18.00, ÎN DIRECT PE DIGISPORT 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Adversara Gazului din Europa League a ajuns în România după un egal ruşinos în campionat!

Kups nu a mai cistigat de 7 meciuri in campionat

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 iulie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 20 iulie 2011 14:43

Charterul lui KuPS Kuopio a aterizat în această dimineaţă pe aeroportul din Sibiu, la ora 11.00, după un zbor de 4 ore, cu plecare din Risala, conform site-ului oficial al clubului. Echipa finlandeză a sosit în România pentru meciul retur din turul doi preliminar al Europa League, împotriva medieşenilor de la Gaz Metan. În prima întîlnire, KuPS s-a impus la limită, cu 1-0, prin golul înscris de Venalainen, în minutul 16.

Gaz Metan Mediaş şi KuPS Kuopio ( Finlanda), se vor întîlni joi seara, cu începere de la ora 18.00, într-o partidă transmisă în direct de Digi Sport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO, după ce primul duel nu a fost televizat.

KuPS a terminat la egalitate în ultima etapă disputată în Finlanda, 1-1 pe teren propriu, cu Jaro, ocupanta locului 10. La finalul unui joc modest, adversara Gazului a reuşit să egaleze tocmai în ultimul minut de joc prin Williams, omul cu cele mai multe ocazii la poarta românilor în partida tur.