INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  JALGHIRIS VILNIUS - LUDOGOREȚ 2-1

VIDEO Moți face cadou un gol! Stoperul a greșit grav aseară și Ludogoreț a pierdut în Lituania

Momentul în care Moți îi pasează în fața porții lui Nyuiadzi

Articol de - Publicat joi, 13 iulie 2017 10:42

Stoperul lui Ludogoreț, Cosmin Moți, i-a pasat vârfului togolez Nyuiadzi în propriul careu, și colegul lui Liviu Antal a egalat în minutul 78. Campioana Bulgariei a mai luat un gol șapte minute mai târziu. Jalghiris Vilnius - Ludogoreț s-a terminat 2-1.

Moți, 32 de ani, veteran la Ludogoreț, începe al șaselea sezon în tricoul verde, dar gafează de la întâiul meci oficial. În prima manșă a turului 2 preliminar din Champions League.

Miercuri seară, fundașul central a fost iar titular la campioana Bulgariei. În minutul 78, când Lugodoreț conducea cu 1-0 la Vilnius, ex-dinamovistul a greșit grav: și-a lăsat adversarul direct în spate la o centrare și, încercând să respingă mingea, i-a pasat vârfului lui Jalghiris. Togolezul Nyuiadzi nu a ratat singur cu portarul, a marcat de pe linia careului mic.

Oaspeții au fost învinși într-un final de coșmar. Primind încă un gol șapte minute mai târziu. Kuklys, nemarcat, a șutat în vinclu de la 16 metri.

VEZI AICI VIDEO DE LA MECI!

8 trofeeare Moți în 5 ani la Ludogoreț, inclusiv 5 titluri consecutive de campion