INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  KAZAHSTAN

VIDEO Ioan Andone, debut perfect pe banca lui Aktobe » Ciprian Deac a fost titular

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 iulie 2015 19:16

Ioan Andone a cîștigat la debutul său pe banca lui FK Aktobe împotriva formației FK Atirau, scor 2-0, în ultima etapă a sezonului regulat din campionatul kazah.

Formația antrenorului român a deschis scorul încă din minutul 9 prin Kiznicenko și a marcat golul doi imediat după pauză prin Pizzelli. Ciprian Deac a fost titular în echipa lui Andone și schimbat în minutul 83.

Aktobe a terminat sezonul regulat pe locul 2 la egalitate cu prima poziție ocupată de Almaty, 44 de puncte, și va juca în play-off.