INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SCHALKE

VIDEO VictiMarica » Atacantul lui Schalke era accidentat cînd Leverkusen a deschis scorul! S-a terminat 2-2

Articol de - Publicat duminica, 14 aprilie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 13 aprilie 2013 22:56

În minutul 39, Marica a fost lovit la cap de Kiessling în propriul careu, dar oaspeţii n-au dat mingea afară, deşi "tricolorul" era căzut la pămînt

După golul din etapa trecută, la 2-0 cu Bremen, Marica a fost discret ieri, nereuşind să-şi ajute prea mult coechipierii. 22 de atingeri în 66 de minute (una la fiecare 3 minute), 7 dueluri cîştigate din 22 (unul din trei) şi, mai important, nici măcar un şut la poartă! Iar înlocuitorul său, Pukki, a înscris la a 4-a atingere şi, la a 8-a, a provocat un penalty de 2-2 la Schalke - Bayer Leverkusen.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

"Tricolorul" a ieşit în evidenţă însă, fără să vrea, la primul gol al oaspeţilor. În minutul 39, Marica a fost lovit la cap de Kiessling într-un duel aerian, prăbuşindu-se în propriul careu. Dar "farmaciştii" n-au dat mingea afară. Au continuat faza, s-a centrat peste Marica şi Rolfes a deschis scorul.