SPORTURI  »  TENIS  »  ROLAND GARROS

VIDEO Raliu INCREDIBIL câștigat de Simona Halep! 29 de lovituri care au ridicat publicul în picioare la Roland Garros

Articol de GSP - Publicat marti, 28 mai 2019 20:19

Primul set a fost foarte bun pentru Simona Halep, care s-a impus în doar 28 de minute cu Ajla Tomljanovic, scor 6-2. Și setul secund a fost început la fel de româncă.

Halep a ridicat publicul în picioare pentru prima dată în chiar primul game al set-ului secund, la scorul de 30-15. După un raliu de 29 de lovituri, Halep a luat punctul.

A smuls aplauze îndelungi și s-a bucurat aprig după această performanță. N-a continuat acest set în aceeași viteză și a cedat destul de clar, scor 3-6.