INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  TURUL 1 PRELIMINAR

A marcat și a ieșit! Eroul CFR-ului la Banja Luka s-a „rupt” imediat după gol

Alexandru Chipciu (#11), în meciul tur cu Borac Banja Luka // foto: Imago

Articol de GSP - Publicat marti, 13 iulie 2021 23:42 / Actualizat miercuri, 14 iulie 2021 00:44

Alexandru Chipciu (32 de ani) a marcat golul decisiv în meciul dintre Borac Banja Luka și CFR Cluj, câștigat de gazde cu 2-1.

AICI, toate detaliile despre Borac Banja Luka - CFR Cluj

Mijlocașul CFR-ului, introdus pe teren în minutul 66, la 2-0 pentru campioana Bosniei, a marcat golul care a adus calificarea CFR-ului în turul 2. În minutul 118, a preluat cu piciorul drept o pasă venită de la Deac și a șutat cu stângul, de la distanță, imparabil.

Alexandru Chipciu a marcat golul decisiv în Borac Banja Luka - CFR Cluj și s-a accidentat imediat după

În euforia golului, Chipciu a început să alerge spre marginea terenului, fiind urmărit de coechipierii săi, la rândul lor aflați în extaz.

În timpul execuției sau pe parcursul sprintului prin care a celebrat reușita, Chipciu a resimțit dureri și a cerut schimbarea. Imediat după gol, în minutul 120, a fost schimbat cu Ovidiu Hoban.

Cel mai probabil, Chipciu are probleme musculare.