Alte știri din fotbal
FCSB pregătește o surpriză cu Dinamo: „I-am zis lui Gigi Becali să îl băgăm atacant”
0
Oțelul Galați „mută” prima în Superligă! » Decizia clubului
0
Gică Mihali se bucură că barajul pentru Europa va fi împotriva FCSB-ului: „Avem un mic plus!”
0
El e singurul jucător vandabil de la Dinamo: „Un pas în față”
1
Știri din fotbal internațional
Agitație mare după ce s-a anunțat plecarea lui Conte » Ce se va întâmpla cu Allegri și ce variante are Napoli
0
Antonio Conte a plecat de la Napoli: statistică impresionantă a italianului
0
Coreea de Sud a anunțat lotul pentru Campionatul Mondial » A intrat direct în istorie
0
Luis de la Fuente a explicat cum a făcut selecția pentru Mondial: „Nu aleg în funcție de clubul unde joacă”
0
Lifestyle
Naomi Osaka a organizat la Paris o petrecere doar pentru tenismeni de culoare » Imagini din interior
4
„Nu se înțeleg” » Imaginea cu mama și iubita lui Jude Bellingham a devenit virală: „Fața ei spune totul”
2
Cu ce echipă din România ține Cristian Mungiu, proaspăt câștigător al marelui premiu Palme d'Or: „Dintotdeauna! Eu am jucat fotbal ca libero”
9
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
2
„Îmi bag… în interesul național, eu sunt ungur”. UDMR îi cere de urgență ...
Libertatea
Asasina cu ruj și mascara care a devenit coșmarul naziștilor. La doar 22 de ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
De ce nu scad prețurile locuințelor deși România traversează o criză ...
Libertatea
cine are ochi sa vada, vede. cine nu, comenteaza pe langa subiect.
felicitari pentru victorie si pentru cele 3 puncte. jocul defensiv a fost mai slab ca in retur, ekeng a fost singur in centru. s-a simtit lipsa lui paul anton. in atac au fost 6 oportunitati de gol, dar pasele finale au fost neinspirate. au fost irosite sanse foarte bune, jocul greseala asteapta, oaspetii puteau egala. chiar palic la care nu m-as fi asteptat, si-a croit drum in dribling, ajunge in situatie de 3 contra doi si nu deschide jocul la timp. rotariu dribleaza spectaculos in dreapta, dar nu centreaza la timp (cornerele rezultate au fost fara efect). olteanu la randul lui, si essombe, de 2 ori pe stanga, au creat panica, dar pasele lor nu au fost precise. mevlja face stop in careu in locul unui voleu, la superpasa liftata a lui rotariu din R 2, paseaza la ekeng care trage plasat dar slab. macar mevlja are scuza ca nu e atacant. insusi gnohere a avut balonul pe siret, perpendicular, la 16 m, dar a semiluftat, sutul fiind prins fara probleme de portar. neavand ce apara, vytautas si-a facut singur de lucru, balbaind periculos o centrare anemica, pe final. cred ca ekeng a fost foarte bun, puljic la fel, destul de bun olteanu si chiar hanca. costache pe faza. farroezul a creat 2 faze interesante, dar nu are experienta la acest nivel. nu e rau, deocamdata, cu o echipa de jucatori tineri si foarte tineri.
Ce au vazut stelistii : " Dinamo a stat cu fundul in poarta si a fost dominata rusinos de Botosani"! Datele Instat: Suturi pe poarta Dinamo 6- Botosani 1, Suturi spre poarta 11 Dinamo - 5 Botosani, Posesie 53 Dinamo - 47 Botosani, dovada suprema daca mai era cazul a cum percep fotbalul fanii de la fc hollywood pitesti la astia daca plimbi mingea 50 minute cu stoperii in propria jumatate inseamna ca ai dominat copios :))))) Dumnezeu cu mila!
Aici nu este vorba de steluta din Pitesti. Doar acolo exista "omenii" cu arbitri. Se stie ca ati fost si sunteti CANCERUL FOTBALULUI ROMANESC.
În meciul de acasă cu provinciala Botoşani, new Dinamo a stat *** în poartă trei sferturi din meci. Bănuiesc că aşteptarea ziaristului este ca, într-un meci acasă, dinamo să stea *** în poartă numai jumate de meci !
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
In meciuri trucate joaca foarte bine!
pai si cu omenia arbitrilor etapa de etapa ce facem? aia se invata d ela juniori?
cele 3 puncte aduse de costache nu au contat pt accederea in playoff ..dinamo era in playoff inaite de joacul cu botosani ..dar golul lui patrck da a ajutat ca dinamo sa fie matatematic in playoff ..un punct conteaza ..le doresc succes tuturor tinerior dinamovisti ..la DINAMO DACA AI TALENT SERIOZITATE AI SANSE REALE DE A JUCA SA ARATI CA ESTI UN TANAR CU POTENTIAL .
Unde sunt ziariștii care faceau mișto de new Dinamo, cei plătiți *** *** și care ridicau în slăvi numai echipa "Regelui" !!!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.