FOTBAL  »  Superliga  »  CS MIOVENI - FCSB

VIDEO+FOTO Prea slabi pentru titlu! CS Mioveni obține primul punct din istorie cu FCSB » Clasamentul ACUM

FCSB s-a încurcat pe terenul lui CS Mioveni, scor 1-1, în etapa #27 din Liga 1. Roș-albaștrii au evoluat modest și au produs o singură ocazie de gol în repriza secundă! +27   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 19 februarie 2022 21:55 / Actualizat sambata, 19 februarie 2022 22:03

Toate rezultatele etapei #27 aici

FCSB s-a încurcat pe terenul lui CS Mioveni

Jucătorul de „milioane” de la FCSB l-a „trădat” pe Becali » Vinovat la gol, schimbat la pauză
CS Mioveni - FCSB

FCSB a deschis rapid scorul. Florin Tănase a executat o lovitură liberă din lateral stânga, mingea s-a îndreptat spre Vinicius. Dintr-o poziție suspectă de ofsaid, brazilianul a reușit să prelungească pe spate, până la Edjouma, care a marcat cu capul primul lui gol de la transfer. Era minutul 7, iar roș-albaștrii se așteptau la un meci ușor. N-a fost cazul.

CS Mioveni a preluat controlul partidei odată cu trecerea timpului, iar Garutti - execuție în transversală - a fost aproape de gol (37). Până la urmă, gazdele au dat lovitura în prelungirile primului act. Sorin Șerban, înlocuit la pauză, l-a faultat în săritură pe Buziuc și le-a oferit elevilor lui Pelici o fază fixă periculoasă.

Apărarea roș-albaștrilor a fost bulversată de execuțiile stângace semnate de Vereș și Rusu și a capitulat după „latul” pus de Ionuț Balaur din apropiere (45+1).

+23 FOTO

FCSB a fost ținută apoi în șah de Mioveni și a mai avut o singură ocazie de gol, în minutul 83, când Tănase și Burlacu n-au putut să-l „judece” pe Iustin Popescu la aceeași fază.

„Roșu” neacordat în CS Mioveni - FCSB » Eroare mare de arbitraj!
CS Mioveni - FCSB 1-1

5 întâlniri directeau mai fost între Mioveni și FCSB în Liga 1, toate câștigate de bucureșteni

FCSB, pas greșit în lupta la titlu

FCSB ratează astfel oportunitatea să se apropie la 3 puncte de CFR Cluj, iar campioana se poate desprinde ea acum la 8 lungimi în cazul unui succes cu Rapid (duminică, 19:55).

FINAL. CS Mioveni - FCSB 1-1

CS Mioveni - FCSB. Echipele de start

CS MIOVENI: I. Popescu - Garutti, Al. Iacob, Balaur - Rădescu, Dumitriu, Vereș, Burnea - Dat, Rusu, Buziuc
REZERVE: Sima, Șerbănică, Panait, Sanoh, Raicea, Coșereanu, Mitrea, Blănaru, Tomczyk
ANTRENOR: Alex Pelici

FCSB: A. Vlad - V. Crețu, Vinicius, I. Cristea, Șerban - Olaru, Edjouma, Fl. Tănase - Cordea, Ianis Stoica, Oct. Popescu
REZERVE: Târnovanu, A. Miron, Șut, Dumiter, Burlacu, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Perianu, Oaidă
ANTRENOR: Toni Petrea

Stadion: Orășenesc (Mioveni)
Arbitru: Găman George Cătălin (Craiova) / A1: Badea Marius (Râmnicu Vâlcea), A2: Filip Alexandru (Constanţa)

FOTO În nume tatălui » Gabi Torje, gest emoționant: i-a dedicat golurile părintelui său, decedat pe 9 februarie

Un fost antrenor din Liga 1 critică forțarea lui Octavian Popescu la echipa națională: „Nu a ajuns la o maturitate suficientă”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”