FOTBAL  »  LIGA 4  »  CSA STEAUA

CSA STEAUA - VIS DE BUCUREȘTI 9-0 // Fără fani, formația lui Marius Lăcătuș se impune categoric și rămâne lider în Liga 4

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 martie 2019 18:16

CSA Steaua s-a impus în fața celor de la AFC Vis de București, scor 9-0, și rămâne în fruntea clasamentului din Liga 4 București.

Golurile steliștilor au fost marcate de Florin Răsdan, în minutele 18, 52, 62 și 83, Alin Robu, în minutele 23, 45 și 49, Mărgărit în minutul 31 și Madeiros în minutul 42.

CSA este lider după 17 etape, cu 46 de puncte, două mai mult decât principala rivală la promovare, CS FC Dinamo. Pentru a promova, câștigătoarea Ligii 4 din București va juca un baraj în dublă manșă cu cea mai bună formație din județul Călărași.

Clasament Liga 4 București

clasament bucuresti

Echipa de start a celor de la CSA Steaua: Plăcintă - Zamfir, Nițu, Sitaru, Gaetano - Mărgărit, Răsdan, Dimitrie, Vîlcea - Medeiros, Robu
Rezerve: Drăgușin - Stoica, Moisie, Ogică, Constantinescu, Tudor, Ilie
Antrenor: Marius Lăcătuș

Vezi și:

STEAUA - DINAMO, live SCORE » VIDEO Incidente șocante: fanii Stelei s-au bătut pe parchet cu Jandarmii! Startul meciului a fost amânat, suporterii evacuați

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”