INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BRAZILIA

Video » Ronaldo, revenire emoţionantă pe gazon! Vezi cum a fost primit R9

Articol de GSP - Publicat joi, 05 martie 2009 00:00

"Fenomenul" a revenit pe gazon. După un an şi 20 de zile de la accidentarea suferită la genunchiul stîng pe vremea cînd evolua în tricoul lui AC Milan, Ronaldo a jucat 27 de minute pentru Corinthians în partida cu Itumbiara (2-0), în primul tur al Cupei Braziliei.

Atacantul brazilian a fost ovaţionat minute în şir la intrarea sa pe teren, tribunele luînd efectiv foc. La final, Ronaldo nu a dorit să ofere declaraţii presei, iar în învălmăşeala creată, el a fost lovit involuntar de un reporter cu microfonul peste genunchiul abia recuperat.

Fenomenul evoluase ultima oară într-o partidă oficială în primăvara anului trecut, în AC Milan-Livorno.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”