INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  MEXIC - CAMERUN 1-0

FOTO şi VIDEO A treia-i bună » Mexic a avut două goluri anulate greşit, dar a învins Camerun prin golul lui Peralta, scor 1-0

Articol de GSP - Publicat vineri, 13 iunie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 13 iunie 2014 20:55

Mexic a cîştigat partida contra Camerunului, 1-0, şi egalează Brazilia în clasament. Atacantul Peralta a adus victoria pentru echipa lui Miguel Herrera, printr-un gol marcat în minutul 61.

Meciul a fost umbrit de greşelile grave de arbitraj. Mexicanul Giovani Dos Santos a înscris în prima repriză două goluri valabile, anulate însă de centralul columbian Wilmar Roldan.

VIDEO cu golul

Al doilea meci al Mondialului s-a disputat pe "Estadio das Dunas", care are o capacitate de 38.958 de locuri.

În prima partidă a grupei A, Brazilia a învins Croaţia cu 3-1.

Vezi AICI desfăşurarea liveTEXT

Echipele de start:

Mexic: Ochoa - P. Aguilar, Rodriguez, H. Moreno, Layun - Marquez - Vazquez, H. Herrera, Guardado - Giovani, Peralta
Antrenor: Miguel Herrera

Camerun: Itandje - Assou-Ekotto, Nkoulou, Djeugoue, Song, Moukandjo, Eto'o, Choupo Moting, Chedjou, Mbia, Enoh
Antrenor: Volker Finke

Mondial special AICI » Meciuri live, statistici real-time, infografii spectaculoase

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”