INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB - RAPID VIENA 2-1 (1-3 ÎN TUR)

FCSB - RAPID VIENA 2-1 (1-3 în tur) // Austriecii erau la pământ, Vlad i-a băgat în joc: "Nu credeam că vom mai reveni"

Articol de GSP - Publicat joi, 30 august 2018 23:31

Andrei Ivan, 21 de ani, atacantul lui Rapid Viena, recunoaște că, la pauză, la scorul de 2-0 pentru FCSB, nu credea că echipa sa va mai reveni în joc, pentru a se califica în grupele Europa League. Austriecii au marcat până la urmă golul care le-a asigurat calificarea.

"Am avut un meci foarte greu în această seară, dar e bine că ne-am calificat.

A fost o pauză foarte grea. Eram foarte supărat, nu credeam că vom reveni vreodată. Îmi pare rău pentru Steaua, dar mai departe trebuia să meargă o singură echipă.

Sper să facem meciuri bune în grupă. Eram foarte nervos că n-am marcat, îmi pierdusem încrederea, dar colegii mei m-au ajutat și mi-au ridicat moralul. Avem o echipă foarte bună, dar pe final am căzut. Eu am fost foarte obosit", a declarat Ivan la Pro X.

...despre CFR Cluj - Dudelange 2-3: "Nu mă așteptam ca CFR să piardă. Credeam că au câștigat cu 3-0"

Vezi și: Gigi Becali anunță cea mai tristă seară europeană din viața lui: "O să mai plece doi jucători! Nu mai am ce face cu ei"