INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

După golul din week-end, Man a dezamăgit din nou la Parma » Nota primită în Italia

Dennis Man, în duelul Cremonense - Parma / Sursă foto: Imago Images

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 februarie 2022 10:02 / Actualizat miercuri, 16 februarie 2022 10:33

Dennis Man (23 de ani) n-a mai repetat și în partida cu Cremonense de marți seara evoluția solidă din week-end, când a înscris în poarta lui Pordenone. Românul a fost trimis pe teren după pauză, în partida pierdută de „cruciați” cu 1-3, dar n-a adus plusul sperat.

Parma n-a avut reacție pe terenul lui Cremonense, formația lui Giuseppe Iachini continuând astfel prestațiile de coșmar din acest sezon. După o oră de joc, echipa gialloblu era deja condusă cu 0-3, golul de onoare al lui Simy contând doar pentru statistici.

Dennis Man și Parma, fără reacție!

Trimis pe teren la pauză, când scorul era doar 0-1, Man n-a înviorat jocul Parmei, primind nota 5 din partea presei italiene.

„Man e cartea lui Iachini care să schimbe repriza a doua, dar combină prea puţin”, au notat jurnaliștii de la Tuttomercatoweb.

Parma e pe locul 13 în Serie B

Retrogradată la finalul sezonului trecut în Serie B, Parma nu o duce prea bine nici în liga secundă. După 23 etape, se află doar pe locul 13, cu 28 de puncte, la nouă lungimi de locurile care asigură play-off-ul pentru promovare.

VIDEO De ce nu se impune Dennis Man în Serie B? „Nu are dimensiunea muncii”

VIDEO Cristiano Ronaldo a „spart gheața” în 2022 și a făcut-o în stil mare! Gol superb în Manchester United - Brighton