FOTBAL  »  Superliga  »  CANTONAMENT

FOTO Steaua a ajuns în cantonamentul din Austria. Vezi primele imagini de la sosire

Steliștii la sosirea în Austria (foto: Raed Krishan) +14   FOTO
Steliștii la sosirea în Austria (foto: Raed Krishan)

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 iunie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 15 iunie 2012 20:49

Steaua s-a mişcat repede. Noul antrenor Laurenţiu Reghecampf şi-a adunat jucătorii luni, iar de astăzi se şi află în primul stagiu de pregătire din intersezon, programat în Austria între 15 şi 25 iunie.

Delegaţia roş-albastră a decolat la ora 12:55 spre Munchen. Nou transfer, Doru Bratu, accidentat, va rămîne în Germania pentru a se recupera după operaţia la genunchi.

Vezi sus mai multe imagini de la sosire!

Avînd un echipament de prezentare inedit, de culoare roz pentru oficiali şi membrii staffului şi bleu pentru jucători, steliştii au pornit apoi cu autocarul către Austria. Locul de cantonament se găseşte în localitatea Achenkirch. Cazarea s-a făcut la hotelul ”Das Kronthaler”.

Antrenamentele vor debuta sîmbătă. Primul meci de verificare va fi cu Torpedo Kutaisi, locul 3 în prima ligă din Georgia, pe 20 iunie. Va urma duelul cu FC Basel, campioana Elveţiei, trei zile mai tîrziu.

Steaua va reveni la Bucureşti pe 25 iunie, sosirea fiind prevăzută la ora 16:25. Va pleca apoi într-un nou cantonament în Austria pe 28 iunie, pînă la 11 iulie. Cazarea se va face în alt loc, la Flachau, hotel ”Alpenhof”. Atunci vor fi patru ” amicale”, însă doar doi dintre adversari de ştiu: Anderlecht (4 iulie) şi Slovan Bratislava (7 iulie). Se caută oponenţi pentru 30 iunie/1 iulie şi 10 iulie.


Citeşte şi: Pedale spre titlu » Reghe şi MM pregătesc
asaltul Stelei în şa pe pantele din Austria

Citește și:
Cauza accidentului rutier în care au murit fanii lui PAOK » Mărturia șocantă a unui supraviețuitor
Campionate
Cauza accidentului rutier în care au murit fanii lui PAOK » Mărturia șocantă a unui supraviețuitor
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Noutati auto
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Stranieri
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Tenis
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Profit.ro
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (20)
inginerul.
inginerul.  •  16 Iunie 2012, 10:19
Postat de spada pe 16 Iunie 2012, 00:48

fetitele in roz care se frig la ga-oz au ajuns in austria...

iti dai seama mai ales ca comunitatea lor (doru bratu, mimi naomi stoica, mache, tatarusanu) e foarte numeroasa! atentie, restul baietilor sa nu scapati sapunul in baie :)))))

spada
spada  •  16 Iunie 2012, 00:48

fetitele in roz care se frig la ga-oz au ajuns in austria...

terminatorul2
terminatorul2  •  16 Iunie 2012, 00:34
Postat de jiji_ssheepyard pe 15 Iunie 2012, 22:57

Esti ultimul care e calificat sa faca o astfel de afirmatie .

Iti inteleg frustrarea ,Gogule !

Vezi toate comentariile (20)
Comentează