FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - SEVERIN 1-0

FOTO + VIDEO U Cluj - Severin 1-0 » Clujenii au ieşit din zona retrogradării

Articol de GSP - Publicat luni, 11 martie 2013 00:00 / Actualizat luni, 11 martie 2013 20:57

U Cluj a ieşit din zona retrogradării după victoria cu 1-0 în faţa celor de la CS Severin.

VIDEO cu golul şi cele mai importante faze din U Cluj - Severin

Clujenii lui Ionel Ganea au controlat prima parte, chiar dacă s-au apropiat cu dificultate de poarta oaspeţilor. Primul şut pe poartă a venit în ultimul minut al primei repriză, dar Buleică a şutat slab. U Cluj a beneficiat în repriza secundă de imprudenţele lui Vranjkovici. Mijlocaşul celor de la Severin a luat două cartonaşe galbene în 7 minute şi oaspeţii au rămas în inferioritate.

Vezi aici desfăşurarea liveTEXT a partidei!

După alte 8 minute, ardelenii au deschis scorul prin Buleică. Mijlocaşul gazdelor a făcut ce a vrut pe partea dreapta şi a şutat inteligent cu exteriorul, fără speranţe pentru portarul oaspeţilor.

U Cluj a ieşit din zona retrogradării după această victorie, depăşind pe CSMS Iaşi şi Ceahlăul.

Echipele de start:

Universitatea Cluj: Boşneag - Ciupe, Ninu, Raţiu, Nicola - Bucşă, Ad.Popa II - Buleică, Hidişan, Borza - V. Dinu
Rezerve: D. Moldovan - Takacs, Cordoş, l. Turcu, Apostu, Dedu, Muzac

CS Severin: Panagopoulos - Dănănae, Durimel, Tătaru, Dzhalilov - Brata, Olah, Vranjkovic, Fl. Costea - Tole, Thomas
Rezerve: Hotoboc - Asanovic, M. Roman II, Moustakis, Velcovici, Hasanovic, Neacşa

Lovitură dată de un club din Superliga! L-a adus pe fostul atacant de la Santos, dorit și de Barcelona!

Kaputt! Ce faci dacă îți „pică” mașina în drum spre EURO 2024 » Două ponturi care te pot salva de necaz

Leonard Doroftei explică cum a slăbit 20 de kilograme într-un timp record: „Alcoolul schimbă vieți. Am avut un moment în care am luat-o razna”